Regulamin rajdu

Carpatia Divide (CD) jest rowerowym ultramaratonem adresowanym do zaawansowanych i doświadczonych kolarzy MTB. Trasa CD przebiega przez najatrakcyjniejsze tereny łuku Karpat. Start 12 sierpnia 2023 , w Lesku w Bieszczadach. Meta w Szczyrku.

  1. Trasę należy pokonać z rowerem, tylko siłą własnych mięśni.
  2. Zawody rozgrywane są w formule bez wsparcia z zewnątrz. Znaczy to tyle, że jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą, wyprać albo kupić po drodze. Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania Trasy CD, w tym jedzenia, picia, spania, serwisu sprzętu. Wszyscy muszą mieć równe szanse.
  3. Wsparcie pomiędzy uczestnikami wyścigu jest zgodne z niniejszymi regułami i mile widziane.
  4. Należy pokonać całą Trasę CD zgodnie z jej przebiegiem udostępnionym przez organizatora, respektując pozostałe Reguły CD i prawo (własność prywatną, ochronę przyrody, prawo o ruchu drogowym).
  5. Zjeżdżanie z Trasy jest dopuszczalne bez ograniczeń - pod warunkiem powrotu na Trasę w tym samym miejscu.
  6. Czas przejazdu liczony jest non stop od startu do momentu zameldowania się na mecie.
  7. Prowadzona będzie klasyfikacja oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. O kolejności zadecyduje czas pokonania Trasy.
  8. Maksymalny limit czasu pozwalający na sklasyfikowanie wynosi 170 godzin. Ktoś musi wygrać, ale nikt nie przegra.
  9. Potwierdzeniem pokonania trasy CD będzie jej zapis w formacie gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika.
  10. Organizatorzy odradzają jazdę w nocy lub w innych warunkach ograniczających widoczność i bezpieczeństwo. Jeśli jednak się na to zdecydujesz musisz być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne, zapewniające bezpieczeństwo Twoje i innych. Pamiętaj, że w warunkach ograniczonej widoczności i długotrwałego zmęczenia ogranicza się Twoja zdolność realnej oceny zagrożeń (jeśli w czasie jazdy zobaczysz na drodze pracujące ratraki lub jednorożca zatrzymaj się natychmiast, zrób mu zdjęcie i połóż się spać).

* W CD wystartować mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które dają rękojmie pokonania Trasy bez uszczerbku dla swojego zdrowia. Nie można wystartować w CD bez odpowiedniego przygotowania i doświadczenia w długodystansowej i samowystarczalnej jeździe na rowerze górskim w prawdziwych górach i wcześniejszego sprawdzenia swoich możliwości. Startujesz na swoją odpowiedzialność i sam musisz podjąć decyzję, czy podjąć się tego epickiego wyzwania.