Regulamin rajdu

Carpatia Divide 2019 (CD 2019) jest rowerowym ultramaratonem adresowanym do zaawansowanych i doświadczonych kolarzy MTB. Trasa CD 2019 przebiega przez najatrakcyjniejsze tereny łuku Karpat. Start 15 sierpnia 2019 r. o 10.00, w Ustroniu w Beskidzie Śląskim. Meta w Mucznem w Bieszczadach.

  1. Trasę należy pokonać z rowerem, siłą własnych mięśni (niedopuszczalne jest używanie rowerów z jakimkolwiek wspomaganiem mechanicznym).
  2. Zawody rozgrywane są w formule bez wsparcia z zewnątrz. Znaczy to tyle, że jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą, wyprać albo kupić po drodze. Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania Trasy CD 2019, w tym jedzenia, picia, spania, serwisu sprzętu. Wszyscy muszą mieć równe szanse.
  3. Wsparcie pomiędzy uczestnikami wyścigu jest zgodne z niniejszymi regułami i mile widziane.
  4. Należy pokonać całą Trasę CD 2019 zgodnie z jej przebiegiem udostępnionym przez organizatora, respektując pozostałe Reguły CD 2019 i prawo (własność prywatną, ochronę przyrody, prawo o ruchu drogowym).
  5. Zjeżdżanie z Trasy jest dopuszczalne bez ograniczeń - pod warunkiem powrotu na Trasę w tym samym miejscu.
  6. Czas przejazdu liczony jest non stop od startu do momentu zameldowania się na mecie.
  7. Prowadzona będzie klasyfikacja oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. O kolejności zadecyduje czas pokonania Trasy.
  8. Maksymalny limit czasu pozwalający na sklasyfikowanie wynosi 200 godzin. Ktoś musi wygrać, ale nikt nie przegra.
  9. Potwierdzeniem pokonania trasy CD 2019 będzie jej zapis w formacie gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika.
  10. Organizatorzy odradzają jazdę w nocy lub w innych warunkach ograniczających widoczność i bezpieczeństwo. Jeśli jednak się na to zdecydujesz musisz być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne, zapewniające bezpieczeństwo Twoje i innych. Pamiętaj, że w warunkach ograniczonej widoczności i długotrwałego zmęczenia ogranicza się Twoja zdolność realnej oceny zagrożeń (jeśli w czasie jazdy zobaczysz na drodze pracujące ratraki lub jednorożca zatrzymaj się natychmiast, zrób mu zdjęcie i połóż się spać).

* W CD 2019 wystartować mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które dają rękojmie pokonania Trasy bez uszczerbku dla swojego zdrowia. Nie można wystartować w CD 2019 bez odpowiedniego przygotowania i doświadczenia w długodystansowej i samowystarczalnej jeździe na rowerze górskim w prawdziwych górach i wcześniejszego sprawdzenia swoich możliwości. Startujesz na swoją odpowiedzialność i sam musisz podjąć decyzję, czy podjąć się tego epickiego wyzwania.